• Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Konkurs Ecoruner powraca na XVI Półmaratonie Unisławskim i Dziesiątce Unisławskiej

(0 głosów)
Napisał 
on 05/06/2019

Wznawiamy Konkurs EcoRunner, który organizujemy od 2015 roku, który ma na celu kształtowanie proekologicznych postaw, wśród uczestników i mieszkańców miejscowości, gdzie odbywają się zawody sportowe zaliczone do cyklu Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Podstawowym zadaniem konkursów ekologicznych jest włączenie zawodników do aktywnego udziału w inicjatywach związanych z ochroną przyrody, zapobieganiu degradacji środowiska naturalnego, a także wzbudzenie refleksji, że to w jak czystym środowisku żyjemy, zależy od nas.Konkursy są jedną z form edukacji ekologicznej. Przez swój udział w konkursach zawodnicy wykazują swoje aktywne podejście do ochrony środowiska, chcą zdobywać i pogłębiać wiedzę związana z przyrodą, z najpiękniejszymi, naturalnymi atrakcjami naszego województwa, a także ze zdrowym stylem życia.

Konkursy ekologiczne cieszą się dużym powodzeniem ze względu na atrakcyjne nagrody, ale i nie tylko. Dużą rolę odgrywa tu przede wszystkim chęć podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska, zdobycia wiedzy a także sama rywalizacja, która budzi wiele entuzjazmu i mobilizuje uczestników do zwrócenia uwagi na ważne problemy regionalne i globalne.

W ramach konkursu Ecorunner organizowane są:

- konkurs ekologiczny - link do regulaminu

- konkurs „Baterie zbieramy- środowisko oczyszczamy” - link do regulaminu

    

Nadleśnictwo Gniewkowo