• Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Kategoria rodzinna - nowość w GP 2018

(0 głosów)
Napisał 
on 12/02/2018

Mówi się, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu – z medalem, po biegu to i owszem ;)

W tym roku specjalnie dla wszystkich rodzin przygotowujemy kategorię rodzinną. Inspiracją dla nas byli: Danuta i Janusz – rozbiegane i zawsze uśmiechnięte małżeństwo, sympatyczni bracia Bartek i Mariusz, aktywny Janusz z synem Maciejem, szybcy Marek i Magda - tata z córką i wiele innych rodzin :)

Jak pewnie się domyślacie, że niezwykle trudno będzie zapewnić porównywalność wynikową – spróbujemy się z tym zmierzyć :) poniżej zasady klasyfikacji:

 

- w kategorii rodzinnej będą sklasyfikowane „rodziny”, które zawierają co najmniej 2 zawodników będących sklasyfikowanymi zgodnie klasyfikacją ogólną GP

- „Rodzinę” do rywalizacji zgłasza mailowo jeden z zawodników (na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), wpisując w tytule wiadomości:  "Klasyfikacja rodzinna" w terminie do 3 czerwca 2018 roku.

- Za rodzinę uważa się matkę, ojca, babcię, dziadka, braci i siostry oraz żonę lub męża, synów i córki, wnuki i wnuczki zawodnika zgłaszającego.

- Wynik „rodziny” to średnia uzyskanych przez nią czasów.

- Biegacz mężczyzna, który ma 35 lat lub mniej (liczone zgodnie z rokiem kalendarzowym) i jest jednym z dwóch członków rodziny zgłoszonych w pierwszej kolejności, otrzymuje w klasyfikacji wynik zgodny z ogólnymi zasadami cyklu.

- Za każdy rok życia zawodnika powyżej 35 lat od jego wyniku odejmuje się 15 sekund.

- Jeśli w „rodzinie” jest kobieta od średniej jej czasu odejmuje się 7 minut.

- Każdej dodatkowej osobie (ponad 2 biegaczy) w „rodzinie” przyznaje się dodatkowe 3 minuty bonifikaty.

Galeria

Zdrowo Zabiegani

Facebook GP

c    

Nadleśnictwo Gniewkowo