• Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Harmonogram Grand Prix 2018

(0 głosów)
Napisał 
on 31/12/2017

 

Drodzy Biegacze z przyjemnością zapraszamy Was na rozpoczęcie nowego sezonu biegowego w ramach mistrzostw naszego województwa. Przedstawiamy niemal cały harmonogram na przyszły rok. Decyzja odnośnie biegu sierpniowego nie została jeszcze podjęta. W cyklu mamy dwa debiuty z których bardzo się cieszymy :)

Inaugurujemy sezon tradycyjnie wraz z budzącą się przyrodą na toruńskiej Barbarce. Wśród drzew i po leśnych duktach napełnimy płuca czystym i rześkim powietrzem. W Żninie w pakiecie znajdziemy koszulkę a na mecie zdobędziemy medal kolekcjonerski z serii „ Wielcy Żninianie i Pauczanie”. Biegowi będą towarzyszyć także zawody w nordic walking.

W maju pobiegniemy dwukrotnie - w Świeciu będziemy mieć okazję zobaczyć pokazy walki rycerskiej w pełnym rynsztunku. W komnatach Zamku odbędzie się nadanie Tytuły Rycerskiego trzem najszybszym mężczyznom oraz Tytułu Dam Dworu, kobietom, które staną na podium w kategorii Open. Dzień Matki oraz zbliżający się Dzień Dziecka świętować będziemy w Brześciu Kujawskim. Z tej okazji organizatorzy planują wiele atrakcji dla dzieci.

Bardzo rodzinnie będzie również podczas Biegu Jaszczurczego w Lisewie. Bieg Nowalijkowy obywający się podczas Kruszwickich Nowalijek z pewnością będzie okazją do posmakowania tradycyjnej, kujawskiej kuchni. Miłośników produktów lokalnych zapraszamy na Bieg w Rypinie - odbywające się w tym czasie targi rolnicze będą świetną okazją aby zaopatrzyć się w specjalności regionalne. Lipnowski Bieg Uliczny zaskoczy nas nowymi trasami (10/21 km), które opracuje zwycięska drużyna Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2017 :) Organizatorzy, planują zorganizować także biegi dla dzieci.

W październiku odbędą się biegi położone na dwóch przeciwległych krańcach naszego regionu. Najpierw zwiedzimy na sportowo „ w biegu” Włocławek a następnie ucieszymy się z myśliwymi ich świętem w Tucholi. 
Na koniec w Gniewkowie ponownie pokonamy ostatnią dyszkę walcząc w finale :)

24 marca 2018 – Bieg Wiosenny, Barbarka, Toruń, 10 km
8 kwietnia 2018 – Biegi Żnińskie, Żnin, 10 km
12 maja 2018 – Bieg Rycerski, Świecie, 10 km
26 maja 2018 – Memoriał im. Czesława Wasielewskiego, Brześć Kujawski, 10 km
2 czerwca 2018 – Lisewskich Bieg Jaszczurczy, Lisewo, 10 km
8 lipca 2018 –Bieg Nowalijkowy, Kruszwica, 10 km
Sierpień 2018 – decyzja odnośnie biegu nie została jeszcze podjęta
8 września 2018 – Rypiński Bieg po Zdrowie Doliną Rypienicy, Rypin, 10 km
22 września 2018 – Lipnowski Bieg Uliczny, Lipno, 10/21 km
6 października 2018 – Anwil Półmaraton Włocławek, 10/21 km
27 października 2018 - Bieg św. Huberta, Tuchola, 15 km
4 lub 18 listopada 2018 – Finał Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Bieg im. Rodziny Milewskich, 10 km

Życzymy wszystkim biegaczom szczęśliwego Nowego Roku Biegowego! :)

Galeria

Zdrowo Zabiegani

Facebook GP

    

Nadleśnictwo Gniewkowo