b5f656ae72a9bbad9f437cf92bfe04d0.jpg
9a3fb700a57a3ab66836aaa3a796cda4.jpg
26ea477dd1af49e952367772dcf9222b.jpg
d1d3bff037e761f93f7f1ddd793d5be3.jpg
Aktualności

Już za nami pierwsza połowa cyklu GP 2019 po XVI Półmaratonie Unisławski oraz Dziesiątce

(0 głosów)
Napisał 
on 24/06/2019
W dniu 22 czerwca 2019 r. został zorganizowany XVI Półmaraton Unisławski oraz bieg towarzyszący na dystansie 10 km - Dziesiątka Unisławska. Trasa biegów prowadziła drogami o nawierzchni asfaltowej po terenie gminy Unisław i Kijewo Królewskie przez malowniczy teren Chełmińskiego Parku Krajobrazowego.
Biegi  zostały zaliczone do cyklu Grand Prix w Biegach Długodystansowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego i były siódmym z kolei biegiem w tegorocznej edycji cyklu Grand Prix.
 
W zawodach wystartowało 393 zawodników, w tym 173 na dystansie 21,1 km oraz 220 na dystansie 10 km.

Zwycięzcą XVI Półmaratonu Unisławskiego w klasyfikacji generalnej mężczyzn z czasem 01:13:50 został Zbigniew Kledzik z Chomiąży Szlacheckiej, natomiast w klasyfikacji generalnej kobiet z czasem 01:25:43 zwyciężyła Anna Arseniuk z Górska.

W Dziesiątce Unisławskiej w klasyfikacji generalnej mężczyzn zwyciężył Dawid Klaybor z czasem 00:32:09, ustanawiając nowy rekord trasy, a w klasyfikacji generalnej kobiet Dorota Gałuszka z czasem 00:45:30.
 
XVI Półmaraton Unisławski:

Klasyfikacja generalna kobiet:
1. Anna Arseniuk – 01:25:43
2. Mirosława Szweda – 01:27:45
3. Justyna Szczutkowska – 01:40:53
Klasyfikacja generalna mężczyzn:
1. Zbigniew Kledzik – 01:13:50
2. Wojciech Świderek – 01:14:51
3. Przemysław Szpeciński – 01:16:56
 
XVI Dziesiątka Unisławska:

Klasyfikacja generalna kobiet:
1. Dorota Gałuszka – 00:45:30
2. Aneta Błaszkowska – 00:46:15
3. Paulina Karwasz – 00:46:48
Klasyfikacja generalna mężczyzn:
1. Dawid Klaybor – 00:32:09
2. Maciej Tomaszewski – 00:33:52
3. Damian Kłopotek – 00:33:59
 
Najlepsi zawodnicy biorący udział w XVI Półmaratonie Unisławskim z terenu gminy Unisław
- klasyfikacja kobiet:
1. Iwona Brzozowska – 01:59:08
2. Joanna Wróblewska – 02:00:33
3. Joanna Pliszczyńska – 02:21:09
- klasyfikacja mężczyzn:
1. Władysław Kalin – 01:27:30
2. Szymon Musiał – 01:32:31
3. Michał Lipiński – 01:45:42
3. Bartłomiej Matuła – 01:45:42
 
Najlepsi zawodnicy biorący udział w XVI Dziesiątce Unisławskiej z terenu gminy Unisław
- klasyfikacja kobiet:
1. Klaudia Palmowska – 00:48:55
2. Michalina Podlewska– 00:51:17
3. Anna Zglińska – 00:55:17
- klasyfikacja mężczyzn:
1. Adam Bruski – 00:38:56
2. Damian Latko – 00:42:55
3. Sławomir Chorążak – 00:45:59
 
Najstarszym zawodnikiem biegu na dystansie 21,1 km był Kazimierz Leśniewski z Włocławska (urodzony w 1942 roku) z czasem 02:05:20, natomiast w biegu na dystansie 10 km najstarszym zawodnikiem był Stefan Lewandowski z Torunia (urodzony w 1943 roku) z czasem 01:10:46.

Zdrowo Zabiegani

Facebook GP

    

Nadleśnictwo Gniewkowo